V mojich ušiach · Zimný podvečer


Tak ako mám určité skladby, ktoré sa mi spájajú s letom, slnkom zaliatou krajinou a príjemnými posedeniami na vyhriatej podvečernej terase, existuje aj množstvo pesničiek, ktoré mi rok čo rok spríjemňujú jeseň a zimu. 

V tomto období som zväčša o trocha nostalgickejšia než obvykle, za čo určite môžu aj tmavé večery, všadeprítomný chlad a akoby pocit, že potrebujem byť neustále niečím obklopená. Často je to práve hudba, ktorá sa na jeseň a zimu u mňa trocha spomalí, slovo dostanú viac gitary, pesničkári, ale aj príjemná elektronika. Dnes som pre vás vybrala 10 skladieb, ktoré rozhodne nesmú chýbať v mojej zimnej podvečernej ponuke.

Arcade Fire - It's Never Over (Oh Orpheus)


Keaton Henson - Don't Swim



Elbow - My Sad Captains


Hobo Johnson - Romeo & Juliet



The Last Shadow Puppets - Is This What You Wanted



The National - I'll Still Destroy You



Beach House - On The Sea



Team Me - Blind As Night



Ben Howard - End Of The Affair



Bombay Bicycle Club - So Long, See You Tommorow



A ktoré skladby máte spojené so zimnými podvečermi vy?

💛

Komentáre