Čo bude ďalej? · City Swell v roku 2019

Uvidíme, čo ďalší rok prinesie.

Pôvodne som tento príspevok chcela nazvať tradične Maj sa, 2018 a zrekapitulovať si celý uplynulý rok. Nakoniec som sa rozhodla pre niečo úplne iné. Poďme sa pozrieť radšej do budúcnosti ako do minulosti. I keď aj minulosť má, samozrejme, v našich životoch svoje opodstatnenie.

Rok 2018 bol veľmi náročný. Naučil ma množstvo vecí o mne samej, poprehadzoval mi totálne môj rebríček hodnôt, no aj tak verím, že na jeho konci som silnejšia než kedykoľvek predtým a že do nového roku vkročím so zdvihnutou hlavou.

2018 bol o smútku a obrovskej strate, ale aj o úsmevoch a dosahovaní nových cieľov. Zmenila som prácu, presťahovala som sa do nového bytu, upevnila som si viaceré krásne kamarátstva, no najviac ma tešili úspechy, ktoré sme dosahovali s našou kapelou Family Friend. Začiatkom roka sme vydali naše druhé EP-čko s názvom Have You Ever a odvtedy sme celý rok koncertovali, kde to len šlo. Zahrali sme si okrem našej milovanej Trnavy aj v Trenčíne, Bratislave, Prahe či Piešťanoch, stále viac a viac som strácala zábrany a cítila som sa na pódiu ako doma, zlepšovala som svoj hlasový rozsah a cítila som sa naozaj v tomto smere skvele. Úspešný rok sme zakončili zverejnením nášho prvého oficiálneho videoklipu, ktorý ste si obľúbili nielen vy, ale aj množstvo médií. Dostávali sme sa do čoraz väčšieho povedomia a to všetko ma len uisťovalo v tom, že toto je presne to, čo chcem ďalej v živote robiť.

A do toho som písala. Písala som každý deň v práci a keď som prišla domov, zapla som si notebook a písala som ďalej veci pre seba. Snažila som sa tento blog celý rok držať pri živote a prinášať veci z môjho súkromia, moje názory na rôzne témy, snažila som sa vás povzbudiť, dodať vám silu a odvahu, natočila som zopár vlogov a jednoducho, dávala som do tejto stránky naozaj veľa. Snažila som sa publikovať na týždennej báze a za tento rok som zverejnila 38 príspevkov. Možno to nevyzerá ako vysoké číslo, ale každý jeden článok si žiadal extra čas navyše z môjho dňa, nápady, fotky a hlavne kúsok môjho ja...

Veľmi sa teším zo všetkého, čo sa tu počas necelého roku a pol objavilo. Niektoré príspevky sa totálne odtrhli a mali trojciferné čísla čítanosti, iné na tom boli poskromnejšie, no aj tak som sa každý raz po stlačení tlačidla ,,publikovať" tešila úplne rovnako.

V roku 2019 chcem všetko robiť trocha inak. Dlhšie som nad tým všetkým premýšľala a dnes už viem, že Family Friend je to, čomu chcem popri práci, ktorá je tiež obrovským požieračom mojich dní, venovať najviac svojho času. Je skvelé, že som si vybudovala aj túto platformu, ktorá je len moja a môžem na nej zverejňovať čo len chcem, nechcem ju však používať ako niečo, čo musím aktualizovať povinne každý týždeň a vystavovať sa tak zbytočnému tlaku. Je pravda, že niekedy som niečo napísala len preto, aby som niečo napísala a hoci sa vám to v konečnom dôsledku často páčilo viac než mesiac vopred naplánovaný príspevok, aj tak by som svoj štýl publikovania chcela zmeniť. 

Už nebudem písať, lebo musím, ale urobím to vtedy, keď budem chcieť. Keď budem mať zaujímavú myšlienku, o ktorú sa s vami budem chcieť podeliť, keď natočím nový vlog, s ktorým sa budem chcieť pochváliť alebo keď nafotím nový Blog analóg a podobne. Jednoducho, keď budem mať s čím prísť, prídem. V prvom rade sa však chcem plne zamerať na spievanie, písanie nových textov a hranie v ďalších a ďalších mestách po Slovensku. Verím, že budete sledovať aj túto moju cestu a že sa uvidíme nielen vo virtuálnej podobe, ale aj na niektorom z našich koncertov. Budem veľmi rada. 

Nechajme sa prekvapiť, čo nám rok 2019 prinesie a akým smerom sa bude uberať. Verím, že bude priať tým, ktorí sú naň pripravení. Držme si všetci palce.

xxx 

Komentáre