Maj sa, september!

September bol pre mňa nový začiatok.

September bol pre mňa akýsi nový začiatok. Opäť som sa snažila vrátiť do normálnej každodennej reality, ale priznám sa, nie vždy sa mi to darilo. Zrazu som mala príliš veľa času a nevedela som, čo s ním. Myseľ mi pracovala na plné obrátky a často som ju nevedela utíšiť. Ale snažila som sa a občas to naozaj šlo. A vďačím za to aj všetkým skvelým ľuďom, ktorí si na mňa tento mesiac našli čas. Verím, že s prichádzajúcou jeseňou a postupnému ukladaniu sa prírody na zimný spánok, sa uložia aj moje myšlienky dakam do zabudnutia a ja sa znova budem cítiť o čosi ľahšie.

September sa s nami privítal extrémne upršaným počasím, ktoré však našťastie neznamenalo, že nás dážď bude trápiť celý mesiac. Bolo krásne, bolo chladno, bolo babie leto. Mali sme všetko. Prvý víkend sa kvôli dažďu nedalo byť príliš vonku, ale keď sa na pár chvíľ vyčasilo, vybehli sme na Peknú cestu na staré známe miesta. Bolo skvelé vrátiť sa aj do obľúbenej kaviarne, ktorú som kedysi navštevovala. Dopriali sme si naozaj samé dobroty a zaspomínali sme si na predošlé časy.



Bisto Ateliér

Aj tento mesiac nám v byte pribudlo niekoľko nových rastliniek. Štyrom kvietkom sme poskytli nový domov a do zbierky sme si dokúpili po dlhých mesiacoch hľadania konečne kávovník a samozrejme, čo by to bol nákup kvetov, keby som nedostala nový kaktus... :)))




V pracovnom živote sa diali veľké zmeny. Kvôli novinkám vo vydavateľstve sme sa museli presťahovať do novej budovy a viacerým z nás sme museli, bohužiaľ, dať zbohom. Na fotke sme sa práve lúčili s našou šéfredaktorkou a musím priznať, že uplynulé týždne boli občas naozaj emotívne a rozhodne nie takéto vysmiate.


September každý rok tradične patrí jarmoku v Trnave. Ani tento raz tomu nebolo inak. Ako správna a hrdá Trnavčanka sa snažím chodiť poctivo rok čo rok. Čo by to bol koniec leta bez cukrovej vaty, sladkých orieškov a kolotočov? Pre mňa by to bola hotová pohroma. 😅




Aj tento mesiac som sa snažila v Bratislave objavovať nové miesta. Tento raz to bol Landererov park, ktorý bol konečne sprístupnený a mohla som si tu pochutiť na vegánskych donutoch od La Donuteria, do ktorých som sa zamilovala ešte počas festivalu Grape. 



Aj september bol mesiacom Ghostly Silent, ktorý predviedol opäť skvelý live DJ set spolu s Denisom Čapkovičom. Do klubu 69 prišlo kopec našich kamošov a opäť to bola jedna veľká párty. Každému vrelo odporúčam zájsť si na najblišiu showku, nikde sa tak dobre nezabavíte. ;)



September je, bohužiaľ, mesiacom, kedy sa nám končí leto a prichádza jeseň a s ňou aj ochladenie. Najskôr to bolo vcelku radikálne, ale napokon sa príroda umúdrila a zažili sme mnoho krásnych teplých septembrových popoludní. S letnými vecami sa však budem musieť nateraz rozlúčiť. Škoda, vcelku som si ich obľúbila. Ako napríklad tieto papučky, ktoré sú možno awkward, ale utra pohodlné.


Ako som písala na začiatku tohto príspevku, tento mesiac mi veľmi pomáhali stretnutia s priateľmi. Počasie nám naozaj dovolilo stráviť hoc aj celý večer vonku a boli to naozaj príjemné chvíle, za ktoré som veľmi vďačná. ❤

Na terase v Mad Drope

Stará tržnica

S kapelou Family Friend sme koncom septembra odštartovali jesenné hranie. Tento raz sme si zahrali len akusticky na jednej výstave, avšak najbližšie týždne sa môžete tešiť na veľmi vzrušujúce koncerty.  


Posledný septembrový deň som strávila objavovaním zákutí v okolí Trnavy, onedlho sa dozviete, prečo. ;) Bol to však veľmi príjemný deň (až na momenty, kedy som si nebola istá, či sa dostaneme z niektorým miest naspäť 😅).





Veľmi sa teším na október, čaká ma veľa skvelých vecí, tak verím, že vyjdú a že vám budem môcť o nich napísať v ďalšom príspevku. Ešte raz vám však ďakujem za všetku podporu a vidíme sa čoskoro. A aký bol váš september?

💛

Komentáre