Maj sa, júl!

Takto vyzeral môj prvý prázdninový mesiac júl.

Hoci už dávno neviem, čo sú to prázdniny a slovo dovolenka je pre mňa na míle vzdialený pojem, prvý plne letný mesiac som si užila naplno. Zúčastnila som sa hneď niekoľkých skvelých hudobných akcií, viacerí mne milí ľudia si našli čas na stretnutie so mnou a celkovo som sa snažila spríjemňovať si leto, ako som len vedela.  

Hneď začiatkom júla som sa zúčastnila môjho piateho ročníku Pohoda festivalu. Ani tento raz nesklamal a mala som sa skvele. Užila som si kapely, postretala som viacerých kamošov, dobre som sa najedla a najmä na chvíľu pre mňa neexistovali iné problémy než to, kedy hrá tá a tá kapela a ako sa tam čo najskôr dostanem skrz celý areál. Najviac som si užila koncerty Midi Lidi, Everything Everything, Nvmeri, St. Vincent, Knower a Donnyho Benéta. Na svojich Insta Stories som vás zásobila videami, takže viacerí z vás mohli Pohodu zdieľať spolu so mnou aspoň týmto spôsobom.

Areál Pohody ma vždy dostane.

Toto bol môj prvý festivalový outfit.

Koncert St. Vincent na Pohode bol skvelý.

Posledný deň som zvolila biele šaty.

Aj tento rok som si Pohoda Festival užila naplno.

Tradične ako každý mesiac, aj v júli som navštívila kaviareň, kde som doteraz ešte nezavítala. Tento raz to bola DOT. Contemporary Art Gallery, ktorá v sebe spája skvelú kaviareň a galériu. Od začiatku vás očarí skvelou atmosférou, dobrou kávou a vegan koláčikmi.

DOT. Contemporary Art Gallery v sebe spája kaviareň a galériu.

Dot. ponúka skvelú kávu.

Dot. je galéria a kaviareň v jednom.

V júli sme zažili aj piatok trinásteho, avšak tento deň mi priniesol len samé skvelé veci. Podvečer som absolvovala ďalší vydarený live DJ set Ghostly Silenta, na ktorom som stretla kopec kamarátov a známych a večer sme vrámci Proma Frajdej afterparty odohrali ďalší koncert s našou kapelou Family Friend. Prvý raz som vystupovala po polnoci a bol to úžasný večer.

Ghostly Silent live DJ set na Proma Frajdej.
Ghostly Silent live DJ set, fotil: Odfotené Halkym (Halky foto)

Ghostly Silent live DJ set vystúpil piatok 13.
Ghostly Silent live DJ set, fotil: Odfotené Halkym (Halky foto)

Večer sme si dali aj pizzu na námestí.
Nočná pizza, fotil: Odfotené Halkym (Halky foto)

Piatok 13. hral Family Friend v Artklube.

Family Friend hrali v Artklube.
Family Friend, fotil: Odfotené Halkym (Halky foto)

Ďakujeme za skvelé publikum.
Family Friend, fotil: Odfotené Halkym (Halky foto)

Počas víkendu, ktorý nasledoval, sme sa rozhodli užiť si prvé ozajstné letné lúče, a tak sme sa vybrali na potulky do nášho hlavného mesta. Teplo, turisti, kam sa len pozriete a môj prvý tohtoročný sorbet mi navodili krásnu dovolenkovú prímorskú atmosféru.

Takto som si užívala prvé letné lúče.

Náhodné potulky sú vždy najlepšie.

Náhodou sme natrafili aj na drôtenú ZOO.
Drôtená ZOO

Noc z 20. na 21.7. bola jednou z najlepších v mojom živote. V prvom rade môj brášho oslavoval okrúhlych 20 rokov a pripomenuli sme si to naozaj vo veľkom štýle. Najskôr sme sa zabavili na koncerte Nvmeri na Proma Frajdej vol. 2 a neskôr ako Ghostly Silent odohral svoj vlastný koncert v bývalom Artklube. Nechýbali ani narodeninové čapičky, kopec priateľov a skvelá atmosféra. Zlatým klincom večera bol set Fvlcrvma, počas ktorého sme sa naplno vybláznili. Spať som šla okolo piatej ráno počas svitania, ale s úžasnými spomienkami a skvelou náladou. Ešte raz ďakujem každému, kto prišiel.

Fvlcrvm v kývalom Káčku odohral skvelý set.

Nvmeri sú najlepšia slovenská kapela.
Nvmeri

Na koncerte Nvmeri s kamošmi nikdy nie je nuda.
Na koncerte Nvmeri, fotil: Marek Martinek

Na koncerte Nvmeri sa vždy skvele bavím.
Na koncerte Nvmeri, fotil: Marek Martinek

Ghostly Silent roztancoval Artklub.
Ghostly Silent live DJ set

Fvlcrvm si zahral v bývalom Artklube.
Fvlcrvm

Po preflámovanej noci mi skvelo padol oddych uprostred ničoho. Vo víkendovom dome priateľových rodičov je pokoj ako nikde inde, a to som patrične využila. Nikdy som nežila a ani nechcem žiť v rodinnom dome, ale sem-tam takéto odtrhnutie sa od reality padne dobre asi každému.

Pole má upokojujúcu atmosféru.

Selfie na poli musí byť.

Analógové spomienky sú tie najkrajšie.
Objavili sme aj zabudnuté spomienky.

Veľmi sa teším, že aj tento mesiac sme si našli na seba čas s mojou obľúbenou Mischel (pozrite si jej videá na Youtube, zaslúži si vašu pozornosť). Káva, dlhé prechádzky, kopec smiechu a príjemných momentov, tak presne o tom bývajú naše stretnutia, ktoré si vždy užívam do poslednej sekundy.

Meeting s Mischel je moja obľúbená aktivita.

Posledný júlový piatok som strávila v príjemnej atmosfére nášho škótskeho kamaráta Andrewa. S bráškom trávil celý týždeň a v piatok sa nám konečne podarilo mať spoločný deň v Bratislave. Pochodili sme samé super miesta, mala som sa naozaj skvele a už teraz sa teším na naše stretnutie budúci rok. Mať priateľov po celom svete je skvelé a som nesmierne rada, že sa mu Trnava i Bratislava tak veľmi páčili.

V Starbucks mi pripravili ľadové laté s mandľovým mliekom.

Bratislavský hrad z trocha inej perspektívy.

S nimi sa človek nenudí.

Kamoši z celého sveta sú super.

Slavín ponúka vždy nádherné výhľady.

Ani posledný víkend v tomto mesiaci som nezaháľala. Hoci bolo vonku naozaj tropické leto, nemohla som byť celý deň zavretá vnútri. V sobotu sme sa síce len prechádzali po okolí so zmrzlinou, no v nedeľu sme sa prekonali a šli sme na Bratislavské letisko robiť plane spotting. Vyskúšali sme aj novú vyhliadku a musím povedať, že je naozaj skvelá a odporúčam ju každému. Najlepšie sa k nej dostanete zo zastávky Majerská.

Park pri Račianskom mýte má nádhernú fontánu.

Medzi ružami sa cítim najlepšie.

Čučoriedkový sorbet, tak tomu nikdy neodolám.

Vydajte sa spolu so mnou na plane spotting.

Pohľad z vyhliadky je naozaj dychberúci.

Prílet lietadla sa odohral priamo pred našimi očami.

Plane Spotting pri západe slnka je poriadna romantika.

Júl sa s nami lúčil naozaj tropickým počasím, ktoré je možno občas ťažšie zvládnuteľné, no ja sa z neho veľmi teším. To ozajstné tropické leto mi chýbalo a aspoň takýmto spôsobom sa môžem cítiť ako na dovolenke. Snáď sa vidíme aj v auguste pri sorbete či ľadovom espresso tonicu. Nazdravie!

Espresso Tonic zo Sweet Beans je skvelé letné osvieženie.

Komentáre