Maj sa, máj!
Máj bol skvelá jazda, úžasný mesiac plný kráčania vpred, otvárania nových dverí, spoznávania nových výhľadov, ale aj upevňovania základov. Bol nabitý do posledného konca a úprimne, nechce sa mi veriť, že ho máme za sebou. Najdôležitejšia udalosť tohto mesiaca bolo nepochybne sťahovanie sa do nového bytu, ale začnime pekne po poriadku.
1. máj patril Dňu otvorených ateliérov v Novej Cvernovke. Na toto príjemné podujatie som zavítala už druhý raz a musím povedať, že oproti minulému roku vidno obrovský posun vpred snáď v každom jednom zákutí tejto úžasnej budovy. Skvelo sme sa (vegánsky) najedli, pobudli sme na slniečku, v ateliéroch a bol to naozaj veľmi príjemný deň.
V máji všetko kvitlo, vonku bolo čoraz teplejšie, a tak sa dalo tráviť oveľa viac času po práci na terasách, v prírode alebo na rôznych výletoch či prechádzkach. Veľmi sa teším, že zima je už nenávratne (haha) preč a čakajú nás čoraz teplejšie dni.
4. mája si môj bráško splnil dlhoročný sen a vystúpil so svojím projektom Ghostly Silent prvý raz naživo aj s doprovodom na bicích Denisa Čapkoviča. Zahrali si v bývalom Artklube v Trnave a bol to úžasný večer. Ako hrdá sestra som zaspamovala celý Instagram ich videami, tak verím, že ste aspoň čo-to zachytili. Môžete si byť istí, že ste Ghostlyho nevideli naposledy.
Keď to bolo možné, trávila som čas aj s našimi psíkmi. Zbožňujem rána, keď prespím u rodičov a chodia ma priebežne kontrolovať, či som už hore, aby som sa im už konečne mohla venovať. <3
Prvý májový víkend patril hneď dvom skvelým výletom. Mala som rodičov a brata v Bratislave, ktorí sa chceli zahrať na turistov a trocha si obehať naše hlavné mesto. Naša prvá zastávka bola Slavín. Počasie nám vyšlo na jednotku, privítal nás krásnym slnečným počasím a majestátnymi výhľadmi.
Ach, tí moji chlapi... 😅
Ďalšou zastávkou bol Bratislavský hrad. Prešli sme sa po nádvorí, popri hradbách a zavítali sme aj to Barokovej záhrady. Najviac ma potešili steny s ružičkami, teším sa, keď budú rozkvitnuté ešte viac.
Počas ďalšieho voľna, čiže 8. mája nás kamarátka vytiahla na výlet na Pajštún. Nevedela som, že to bude až taká makačka, vyšliapnuť až na samý vrch, ale napokon som to zvládla a kopec sa nám odmenil nádhernými výhľadmi a príjemným posedením v tráve.
Ďalší víkend sa už niesol v prvej vlne balenia vecí na starom byte, ale našla som si čas urobiť si aj malý výlet osamote. Vzala som si kávu a zatúlala som sa na nejaký čas do nášho okolia, počúvala som v spev vtákov a vychutnávala som si prítomné chvíle.
No a napokon nastal čas rozlúčiť sa s naším bytom a povedať hurá novému lepšiemu dobrodružstvu. Sťahovanie, vybaľovanie, upratovanie a premieňanie nového miesta na náš domov bolo fyzicky náročné, ale absolútne to stálo za to. Som šťastná ako už dávno nie a verím, že to takto bude pokračovať aj ďalšie mesiace.
Dala som zbohom každodennému pohľadu na vinice...
... a prívítala som dokonalý pohľad na park a na mesto.
Keď sme sa chceli odmeniť za všetku námahu spojenú so sťahovaním, odbehli sme si na veľmi milú udalosť s názvom Bazár na dvore. Verím, že v budúcnosti budem navštevovať podobné podujatia oveľa častejšie.
Ani som poriadne nedospala uplynulé dni a už som si to 24. mája šinula do Viedne splniť si ďalší koncertný sen. V nádherných priestoroch Arena Wien som prvý raz videla naživo hrať Bonoba a musím priznať, že to bol magický večer. Celú kúzelnú atmosféru podčiarkoval aj fakt, že malo celý čas liať a nakoniec nepadla jediná kvapka. A ako bonus sme prvý raz zažili na koncerte aj konfety.
Teraz, keď už môžem, chcem oveľa viac navštevovať miestne trhy a kupovať si domáci chlieb, ovocie či zeleninu. V máji sme stihli zavítať ešte na Trh na Žilinskej, kde sme si nakúpili okrem iného aj kvietky či bylinky do nášho nového bytíku.
A čo by to bolo sťahovanie bez následných nákupoch v Ikey? Samozrejme, že sme museli zavítať aj sem a nakúpili sme naozaj krásne kúsky, ktoré perfektne doladili už tak skvelé bývanie. Rada sa nechávam ohľadom bývania inšpirovať, a tak ma aj takýto výlet nesmierne bavil.
Keď raz budem veľká, budem mať doma aj takéto obrie kaktusy! 😍🌵
A aký bol váš máj? Je niečo, kvôli čomu sa neviete dočkať budúceho mesiaca? Pre mňa to bude isto návrat s kapelou na koncertné pódiá a všetky ďalšie rána strávené na novom vysnenom mieste. Ďakujem. 💛






Komentáre
Zverejnenie komentára