Maj sa, apríl!
Apríl bol jednoznačne najlepším mesiacom tohto roka. Všetko sa ustálilo, dokonca určite aj zlepšilo, každý jeden víkend bol krásne dobrodružstvo a opäť som mala možnosť uvedomiť si, že moja rodina a blízki ľudia sú tie najlepšie stvorenia kráčajúce po tomto svete.
Štvrtý mesiac bol opäť o zmenách, ale tento raz boli všetky nové veci krokom k pozitívnejšej prítomnosti. Počas tohto mesiaca som musela byť silná pre seba, ale najmä pre ostatných, ktorí to potrebovali ešte viac a verím a viem, že som vydala zo seba maximum. Byť tu pre iných a podať pomocnú ruku vždy, keď je treba, ma neskutočne teší a napĺňa.
Hneď prvé aprílové dni som strávila doma v Trnave, pretože boli veľkonočné sviatky. Načerpala som novú energiu, bola som s milovanou rodinou a bolo mi krásne. Zas a znova som sa zamilovala do môjho mesta a tento kolobeh sa snáď nikdy neskončí.
Nový mesiac pre mňa znamenal aj nástup do novej práce, ktorá ma veľmi baví a vďaka ktorej už nezažívam žiaden nezmyselný stres. Nové zamestnanie pre mňa znamenalo aj úplne nové zmýšľanie. Našla som stratený pokoj a rovnováhu, ktorú som sa celý mesiac snažila rozvíjať. Jar sa rozbehla naozaj míľovými krokmi k letu, večery sú čoraz dlhšie a teplejšie a moje dni konečne nie sú už len práca - domov. Po práci sa snažím zresetovať naozaj mnohými spôsobmi, či už je to posedenie na káve na rozličných miestach, sledovanie západu slnka v prírode alebo aj obyčajné vysedávanie na lavičke na námestí. Konečne sa opäť dokážem tešiť z maličkostí, a práve vďaka tomu je život teraz veľmi fajn.
Kaviareň Mad Drop
Večerná obloha
Piatkové posedenia na káve v Bistro Ateliér
Hlavné námestie v Bratislave
Aj druhý víkend som zhodou okolností strávila v Trnave a sobota bola jeden z najkrajších tohtoročných dní. Zavítala som na všetky nové miesta, v ktorých som mala ešte nejaké resty, opäť som bola so svojou rodinou a užívala som si naplno každú minútu tohto jarného voľného dňa.
Výstava malieb Dominiky Žákovej v kníhkupectve AF
Jar bola na každom rohu.
Nádvorie
Bábovka
Aj tento mesiac som v Bratislave navštívila kaviareň, do ktorej som nikdy predtým nezavítala. Tento raz to bola netradičná, ale kúzelná kaviareň Škodovka. Majú u mňa tisíc bodov za kreativitu, určite odporúčam ich navštíviť. Nájdete ich na Medenej ulici.
Tretí víkend bol takisto nádherný, obidva dni som už strávila v mojom druhom domove, čiže v Bratislave. Prvý deň to bol pobyt pri Dunaji spolu s obedom v Bistre Balans a druhý deň sme si posedeli v Medickej záhrade. Každý tam v tom čase chodil po úlovok magnóliovej fotky a ja som, samozrejme, tiež neodolala.
V Bistre Balans
Medická záhrada
Predposlednú aprílovú sobotu som strávila vo Viedni a nedeľu na bicykli. Opäť raz to bol nabitý víkend, ale presne takéto dni mám naozaj rada. Až teraz si spätne uvedomujem, ako skvelo vyšlo počas celého tohto mesiaca. Apríl k nám bol milosrdný a doprial nám množstvo slnečných lúčov, za čo som nesmierne vďačná.
Nedeľný výlet na bicykloch
26. apríla polovica našej kapely Family Friend vystúpila s akustickým programom v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave. Bol to krásny večer, vždy sa nesmierne teším, keď mám možnosť zaspievať si. Cesta do Trnavy však bola vo štvrtok poobede boj s časom, nakoľko nepremával jediný vlak a autobus, ktorý sme len tak-tak stihli, uviazol v príšerných zápchach. Všetko sme však napokon stihli a musím sa ešte raz poďakovať za pozvanie.
Hneď na druhý deň, resp. večer sme v tomto zložení zavítali ako diváci na koncert Petijeeho v klube 69 v Trnave. Bol to krásny večer plný fajn hudby a príjemného uvoľnenia po nabitom týždni.
Opäť som sa len trocha vyspala a na ďalší deň som si to namierila späť do Bratislavy na prvý ročník festivalu Sharpe. Musím povedať, že toto bola jednoznačne najlepšia udalosť tohto roku a môj najlepší deň v tomto mesiaci. Sharpe bol o skvelej hudbe a nádhernej atmosfére, stretla som tam množstvo mojich obľúbených ľudí a tancovala som hlboko do noci. Bola som taká unavená, že keď som nastúpila do taxíka, nedokázala som vodičovi vysvetliť, čo je to showcase festival. :D
Nvmeri
The Ills
Nemecká kapela Fenster bola láska na prvé počutie.
52 Hertz Whale
Apríl bol naozaj skvelý mesiac a som neskutočne vďačná za všetky momenty, ktoré mi priniesol. Často som sa cítila ako späť v roku 2013 či 2014, kedy som si dokázala užívať život naplno a hudba hrala obrovskú úlohu pri všetkom, čo som robila. V máji ma čaká tiež viacero dôležitých udalostí, ktorých sa už teraz neviem dočkať. Teším sa, že ich budem môcť opäť zdieľať spolu s vami.
x











Komentáre
Zverejnenie komentára